Ales Kursunun Faydaları


Ales Kursunun Faydaları

Ales Kursunun Faydaları

Ales Sınavı

Ales kısaltması ile bilinmekte olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı yurt dışında lisansüstü eğitim ve yükseköğretim kurumlarında çevirici, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi gibi görevlerde yer alabilmek için girilen bir sınavdır. Ales sınavı yılda 3 kez yapılmaktadır ve bu sınava başvuru işlemleri ise Şubat ve Eylül aylarında . Bu sınavlardan biri ilkbahar döneminde yapılırken diğer 2 sınav ise sonbahar döneminde gerçekleşmektedir. Ales sınavına katılım yapabilmek için ise yurtdışında lisans eğitimi görmüş olmak, lisans programında mezun olmak ya da denklik belgesi ile başvuru yapmak zorunludur. Pek çok dershanede ales kursu verilmekte ve sınava hazırlık için dershaneler bu konuda öğrencilerine büyük katkılar sağlamaktadır.

Ales Kursuna Katılım

Ales sınavı sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Ales kursuna katılım sağlayarak eğitim alabilir ve sınava çok daha iyi bir şekilde adapte olarak hazırlanabilirsiniz. Kadıköy ales kursu temel matematik, geometri, mantık ve Türkçe derslerini kapsayan bu eğitimi alanında uzman öğretmen kadrosu ile sağlayarak daha profesyonel bir şekilde eğitim almanıza katkı sağlamakta ve sizi sınava hazırlarken aynı zamanda kaliteli bir eğitim almanızı da ön planda tutmaktadır.

Ales Kursuna Gitmek Zorunlumu

Ales sınavına girmek için kursa katılım sağlamanızda bir zorunluluk yoktur. Ancak sınav öncesi hazırlık aşamasında ales kursuna katılım sağlayarak sınavda çok daha başarılı puanlar kazanabilirsiniz. Ales kursuna katılım sağlarken dershane konusunda iyi bir şekilde araştırma yaparak seçim yapmanız sınavdaki başarınız açısından büyük önem taşımaktadır.  Kadıköy ales kursu öğrencileri sınava hazırlarken işinde uzman öğretmen kadrosu ile hizmet sunmakta ve daha önceden sınavda çıkmış tüm sorular üzerinde çalışmalar sağlayarak sınava iyi bir şekilde hazırlanmanızı desteklemektedir.  Ayrıca kurslarda sürekli olarak çözüm odaklı sorulara yönelik çalışmalar yapılmakta ve bu sayede hem sorunun daha hızlı hem de daha pratik çözüm yollarını öğrenerek sınavda süreye karşı daha hızlı yarışabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayısal ve sözelde olan eksiklerinizi kurslardan alacağınız ek dersler ile daha da geliştirmeniz başarınız açısından faydalı olacaktır.