KPSS , KPSS Kursu

KPSS Kursu hakkında merak edilenler

KPSS Kamu personel seçme sınavı, kamu da görev alacak personeli belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavın ismidir. Bu sınav sonuçları esas alınarak gelecekteki neslimizin yetenekleri göz önüne alınarak kamuya elaman seçilir. KPSS ilişkin kural ve koşullar kamu ilk defa atanacaklar için yönetmelikle belirlenmiştir. Bu yönetmelikte A VE B Grubu Kadro ayrımı yapılmıştır.

 

KPSS A GRUBU NEDİR ?

 

KPSS A grubu kadrolar kamu grubunda kariyer meslekler olarak adlandırdığımız kadrolardır. Bu kadrolara  giriş aşaması KPSS den yeterli puanı almış, giriş sırasında kurumların kendi mevzuatlarında kendilerinin belirlemiş oldukları yarışma sınavlara tabii tutulurlar. Bu yarışma sınavı sonunda başarılı olan adaylarımız kurumlara uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı, denetmen yardımcısı, kaymakam adayı şeklinde atamaları olur. Belirli bir yetiştirme döneminin sonunda yapılacak olan yeterlilik sınavına girerler.

 

KPSS B GRUBU NEDİR ? 

 

kpss b memurluk kadrolar kamu personel seçme sınavının ardından ÖSYM başkanlığınca ataması yapılan kadrolardır. Bu kadrolar için atamalardan sonra herhangi başka bir sınav yapılmamaktadır. Kamu gruplarında düz memur olarak göreve başlamaktadırlar. Düz memur olarak tabir ettiğimiz kadrolar bu gruba dahil olmaktadır. Örneklendirmek gerekirse avukat, mühendis, memur, bilgisayar işletmeciliği, hizmetli gibi kadrolar verilebilir. Bu kadrolara dahil olabilmek için orta öğretim , ön lisans veya lisans mezunu olmak gerekmektedir.

 

Sınavlara Hazırlıkta Kursların Etkisi

 

Sınava girmeden önce yapılan sınav hazırlığı başarı için önemli bir adımı oluşturur. Sınav hazırlıkları düzenli ve sistematik bir biçimde ilerlemelidir. Birçok kişi tek başına bu düzenli ve sistematik ilerlemeyi sağlayamaz. KPSS kursu gibi çeşitli sınav hazırlık kursları bu noktada sınava hazırlanan kişilerin imdadına yetişmektedirler. En iyi kpss kursu ile sınavlara hazırlanmak isteyen öğrenciler, Başarısı kanıtlanmış en iyi dershaneleri ziyaret ederek çeşitli bilgiler almaktadır.

Zamanı olmayan ve kısa bir zamanda sınava hazırlanmak isteyen öğrenciler ise hızlandırılmış kpss kursu ile aradaki farkı kapatmak istemektedirler. Çalışan ve zamanı olmayan öğrenciler de online kpss kursu ile eksiklerini tamamlayabilmektedirler. 

Birçok başvuru noktası ve şubeleri ile başarıyı gelenek haline getirmiş Uzman kariyer, öğrencilerine her dönem açılan kursları ve uygun fiyatları ile yardımcı olmaktadır.  Ücretsiz kpss deneme sınavları ile de öğrencilerin kendi seviyelerini görmelerine yardımcı olmaktadır.

 

2022 KPSS sınavı ne zaman? 2022 KPSS başvuruları ile ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.


Kurslarımız : dgs kursları, ales kursları, kaymakamlık kursu, hakimlik kursu

Etiketler : KPSS Kursu, En iyi KPSS Kursu, KPSS A kursu, KPSS B kursu, İstanbul KPSS Kursları