ALES Sınav Yerleri, ALES Sınav Giriş Belgeleri


ALES Sınav Yerleri, ALES Sınav Giriş Belgeleri

ALES Sınav Yerleri, ALES Sınav Giriş Belgeleri

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek ALES sınavı için giriş belgeleri bekleniyordu. 11 Ağustos tarihinde giriş belgeleri ve sınav yerleri açıklandı. 16 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilmesi beklenen sınavın giriş belgeleri açıklandı.

ALES sınavına girmek isteyenler TC kimlik numaraları ve şifreleri ile 16 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan ALES sınavına giriş belgelerini internetten çıktı alabilirler. Peki sınava nerede girecekler? Saat kaçta?

Akademik kariyerini daha üst seviyelere taşımak isteyenlerin katılacak olduğu ALES sınavı geldi çattı. 16 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan ALES sınavına girmek isteyen herkes TC kimlik numaraları ve şifresini ÖSYM sayfasında ki yerine girerek nerede sınava gireceklerini öğrenebileceği gibi çıktı alarak giriş belgelerini hazırlayabilirler.

ALES Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu

ÖSYM başkanı Halis AYGÜN tarafından yapılan açıklamada ALES sınavına girmek isteyenlerin sınav yerleri belli oldu. ÖSYM sayfasından ALES sınavı giriş belgelerine ulaşabilirsiniz.

16 Ağustos 2020 tarihinde ALES -1 sınavına girmek isteyen adaylar mobil uygulamalardan griş yerlerini öğrenebileceği gibi giriş belgelerine de kolaylıkla ulaşabilir.

ALES Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Sınav esnasında öğrencilerin konuşması, kopya çekmesi ve vermesi yasaktır.
  • Salonda bulunan görevli kişilere soru sormak yasak
  • Yanında müsvedde kağıt kullanımı ve cevapların bir yere not alınmaması gerekir.
  • Birbirleri ile konuşup bir şey istenmesi yasak.
  • Sınav süresi bittiğinde soru cevaplamak ve henüz kağıdı teslim etmemek yasak.
  • Sınav düzenini bozmamalı.