ALES Sonuçları İçin Geri Satım Başladı!


ALES Sonuçları İçin Geri Satım Başladı!

ALES Sonuçları İçin Geri Satım Başladı!

ALES sınavı heyecanı büyük bir hızla devam ediyor. 2 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen ALES sınavının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. 10 gün süre ile erişimi sağlanan soru ve cevaplara erişim ÖSYM tarafından yapılıyor. Peki, ya sonuçlar? ALES sonuçları ne zaman açıklanacak. ALES sınavı sonuçları açıklandı mı?

2021 ALES/1 sonuçları için belirlenen tarih belli oldu mu? ÖSYM tarafından düzenlenen ve daha önce sınav takvimi içerisinde de ALES/1 sınav sonuçları tarihi açıklanmıştı. Geri sayım başladı mı? ALES sonuçları için sayılı günler kaldı.

2 Mayıs 2021 tarihinde Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş sınavı gerçekleştirilmişti. 150 dakika boyunca sınav başında ter döken öğrenciler şimdi de sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen sınavda kariyer sahibi olmak isteyen öğrenciler bir biri ile yarıştı. ALES Sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES Soru ve Cevap Anahtarı Açıklandı

2 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen ALES’in soru ve cevapları 10 gün süre ile erişime açılmıştı. Öğrenciler buradan soru ve cevapları kontrol etmesi üzerine şimdi sonuçlar bekleniyor.

ALES sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sınav sonuçları 27 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM’nin sayfasından açıklanacak. TC kimlik numarası ve öğrenci şifreleri ile ÖSYM sayfasından ALES sonuçlarını öğrenebilirsiniz.