ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen ALES sınavı 16 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilmişti. Heyecan içinde soru ve cevap anahtarlarının yayınlanmasını beklerken 17 Ağustos 2020 tarihinde de soru ve cevap anahtarları sınava gren öğrencilerin kişisel bilgileri ile girdikleri sayfa üzerinde yayınlandı. 10 gün süre ile sistemde kalacak soru ve cevap anahtarlarını inceleyerek not ortalamasını çıkarmanız mümkün.

Şimdi ise gözler ÖSYM tarafından değerlendirilerek açıklanacak olan ALES sınav sonuçlarında. ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES Sınav Sonuçları Tarihi Belli Oldu

16 Ağustos 2020 Pazar günü Girilen ALES sınavında ter döken milyonlarca kişi sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken tarih ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM ALES -1 takvimine göre sonuçlar 9 Eylül 2020 Çarşamba günü açıklanacağı duyuruldu. Bu süre zarfında değerlendirmeler yapılarak kişilerin sonuçları belirlenecek. 9 Eylül tarihinde ÖSYM’nin belirttiği link üzerinden TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek aldığınız puan tablosuna ulaşabilirsiniz. Sonrasında Akademik kariyeriniz hakkında yapacağınız değişimlerin değerlendirilmesi yapılacak.