DGS Başvuruları Ne Zaman?


DGS Başvuruları Ne Zaman?

DGS Başvuruları Ne Zaman?

DGS başvuruları ne zaman yapılacağı hakkında araştırmalar hız kazanırken, bizde size başvuru tarihinin yaklaştığını söylemek isteriz. ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavına girerek öğretim hayatını 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrencileri heyecan bastı. Peki, 2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru tarihi ne zaman? Ayrıntılı bilgi haberin devamında…

DGS için sayısal ve sözelden oluşan çoktan seçmeli bir sınav hazırlıkları tam gaz devam ederken, bu sınavda öğrenciler 150 dakika boyunca ter dökecek. 2021 DGS sınavına girecek olan öğrencilerin heyecanı doruklara ulaşmışken ÖSYM’den sınav başvuru tarihi açıklandı.

Ön Lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen her öğrencinin girmesi gerektiği DGS sınavına ilgi yüksek oranda.

DGS Başvuru Tarihi?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre DGS sınav başvuru tarihi olarak 21 Mayıs 2021 tarihi gösterildi. Başvurular 10 gün süre ile alınıp 31 Mayıs 2021 saat 23.59’a kadar devam edecek. İşlemler elektronik ortamdan ÖSYM’nin resmi internet sayfasından gerçekleştirilecek.

DGS Sınavı ve Sınav Sonuçları

DGS sınavına başvuru yapan her öğrenci 11 Temmuz 2021 tarihinde sınava girecek öğrenciler, sınav tarihini öğrenmek için ise 13 Ağustos 2021 tarihini bekleyecek.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin sayfasından herkesin kendi öğrenci platformundan ulaşılacak. Tercihler için henüz ayrıntılı bir bilgi ÖSYM tarafından verilmedi.