DGS Başvurusu Nasıl Yapılır?


DGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

DGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 DGS için büyük heyecan devam ediyor. 2 yıllık eğitim hayatını 4 yıllığa tamamlamak isteyen Üniversite öğrencileri, 2021 DGS başvuru tarihini beliyor. 21 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak olan DGS başvuru tarihi 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek. Yaklaşan başvuru tarihi ile öğrencileri büyük bir telaş sardı. DGS başvuruları nasıl yapılacak? 2021 DGS başvuru işlemleri nasıl yapılır?

DGS 2021 başvuru tarihi ve nasıl başvuru yapılacağı öğrencilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Yaklaşan başvuru tarihi ile gündemde olan konular arasında başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı oldu. ÖSYM tarafından düzenlenen DGS 2021 21 – 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geç Başvuru tarihi olarak ise 8 Haziran gösteriliyor.

DGS Başvurusu

DGS sınavına girme koşulları geçerli olan öğrenciler, başvuru işlemlerini ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirebilecek. İşlemler öğrenci işlemlerinden veya DGS takviminden başvur butonunu tıklayarak yapılacak.

Pandemi döneminde olduğumuz için sınava girmek isteyen öğrencilerin mutlaka HES kodu bulunması gerekiyor. İşlemler esnasında sistem sizden HES kodu girmenizi isteyecek.

DGS Sınavı ve Sonuçları

DGS 2021 11 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olup, sınava başvurusu kabul edilen her öğrenci girebilecek. Sınav sonrasında ise sonuçlar 12 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak olup, tercihler hakkında bir bilgi henüz verilmedi.