DGS Ek Tercih Ne Zaman?


DGS Ek Tercih Ne Zaman?

DGS Ek Tercih Ne Zaman?

ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı ek tercihlerin ne zaman yapılacağı hakkında merak söz konusu idi. ÖSYM’den geçtiğimiz günlerde DGS ek tercih ne zaman yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

DGS Başvuru Tarihi

Dikey geçiş sınavına girerek kariyerini daha üst seviyede tamamlamak isteyen Üniversite öğrencileri büyük bir heyecanla DGS sınav takvimini beklerken ÖSYM’den açıklama geldi. DGS sınavına başvuru yapmak isteyenler 21 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sayfasında yer alan DGS başvuru butonunu tıklayarak başvuru işlemlerini tamamlayabilecek. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2021 saat 23.59’da sona erecek.

10 gün sür verilen başvuru tarihi dışında ek başvuru tarihi ise verilmedi.

DGS Sınavı Ne Zaman?

Belirtilen tarihler arasında DGS başvuru işlemlerini tamamlayan her öğrenci 11 Temmuz 2021 tarihinde sınava girecek. Sınav sonuçları ise 13 Ağustos 2021 tarihinde yine ÖSYM sayfasından öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılacak öğrenilecek.

DGS Ek Tercih Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen DGS sınavı bittikten sonra tercihler hakkında ayrıntılı bilgi verilecek. Henüz ek tercihlerle ilgili ÖSYM’den bir duyuru yapılmayıp. Sınav ücreti de belirlenmemiştir.