DGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


DGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Geçtiğimiz günlerde Dikey Geçiş Sınavına giren üniversite öğrencileri sınavda çıkan soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından şimdi de sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. En çok merak edilen sınav takvimi sorularının arasında gündemde olan DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak oluyor.

9 Ağustos 2020 Pazar günü yapılan sınav covıd-19 nedeni oldukça stresli bir şekilde geçti. Öğrenciler ÖSYM tarafından açıklanacak olan sınav sonuçlarını bekliyor. 10 Ağustos 2020 tarihinde ise sınav kitapçığı ile cevap anahtarına erişime izin verilmişti.

9 Ağustos tarihinde sınava giren 2 yıllık üniversite okuyan öğrenciler üniversiteyi 4 yıla tamamlamak için ter döktü. 10 ağustos tarihinde soru ve cevap anahtarı yayınlansa da ÖSYM tarafından sonuçların açıklanması bekliyor. Takvime göre Dikey Geçiş sınavı sonuçları ÖSYM tarafından 9 Eylül 2020 Çarşamba günü açıklanacağı duyuruldu. Yaklaşık 1 ay bekleyecek olan öğrenciler heyecan içinde sınav sonuçlarının açıklanmasını beliyor.

2020 DGS Soru ve Cevap Anahtarına Erişim

 2020 Dikey Geçiş Sınavına giren öğrenciler TC ve şifreleri ile ÖSYM sayfasında soru ve cevap anahtarına ulaşabilecek. Aynı şekilde Sınav sonuçları açıklandığında yine TC ve şifreleri ile 9 Eylül Çarşamba tarihinde ÖSYM sayfasından sınav sonuçlarını öğrenebilirler. Soru kitapçığına ve cevaplara erişim 10 gün süre ile sınırlı olup bu tarihler tarında öğrencilerin kontrol edebileceği açıklanmıştır.