DGS Sınavı Ertelendi Mi?


DGS Sınavı Ertelendi Mi?

DGS Sınavı Ertelendi Mi?

Korona virüsü tüm dünyayı esir alırken, bir çare ilaç üretimi aşamaları devam ediyor. Bu kapsamda sokağa çıkma yasakları ve sınırlandırılmaları devam ederken akıllara DGS sınavı ertelendi mi sorusu geliyor. Eğitime ara verilip, evlerden eğitime devam edildiği şu sıralarda DGS sınavına girecek olan öğrenciler sınav tarihini mera ediyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada bazı sınavların ertelendiği söylenirken, bu sınav tarihleri arasında DGS sınavı var mı, yok mu merak konusu haline geldi. İşte, merak edilen DGS tarihi ve sınav hakında ayrıntılı bilgi yazımızın devamında…

ÖSYM tarafından yürütülen Dikey Geçiş Sınavının, covid-19 nedeni ile ertelenip ertelenmediği merak edilen sorular arasında yer alıyor. Sınava girecek milyonlarca öğrenci ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı merak ediyor. DGS sınavı ne zaman yapılacağı hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler ÖSYM’nin resmi sayfasında ve televizyonlardan haber bekliyor. DGS sınavı yapılacak mı? Yoksa başka bir tarihe ertelenerek gecikmeli olarak mı yapılacak?

DGS Sınavı Tarihi Açıklandı!

Corona virüsü (covid-19) nedeni ile bazı sınavların ertelendiği açıklanmıştı. Bu sınavların arasında DGS (Dikey Geçiş Sınavı) de yer alıyor. Korona salgını nedeni ile sağlığı korumak maksatlı DGS sınavı ertelendi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada DGS sınav takvimi 9 Ağustos 2020 tarihine kadar ertelendi. Sınav 9 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağı açıklandı.

DGS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Corona nedeni ile ertelenen DGS sınavı başvuru tarihi belli oldu mu?

Henüz ÖSYM tarafından yapılan açıklama içerisinde DGS sınavının başvuru tarihi açıklanmadı. DGS sınavı başvuru tarihi açıklandığında sayfamızdan duyuru yapılacaktır.