DGS Soru ve Cevapları Yayınlandı Mı?


DGS Soru ve Cevapları Yayınlandı Mı?

DGS Soru ve Cevapları Yayınlandı Mı?

Merak içinde beklenen DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı. Birçok aday kendini daha iyi yerlerde görebilmek için 2 yıllık üniversite hayatını daha üst seviyelere taşımak için DGS sınavına girmişti. 2020 DGS sınavı pandemi gibi zorlu bir sürece denk geldiği için öğrenciler daha stresli bir şekilde sınava hazırlandı. Sınava giren birçok öğrenci ÖSYM tarafından açıklanması beklenen soru ve cevapları beklerken iyi haber ÖSYM’den geldi. DGS soru ve cevapları açıklanarak birçok öğrenci kafalarında ki soru işaretlerini giderecek. Öğrenciler Dikey Geçiş Sınavının soru ve cevaplarına erişme imkanına sahip.

DGS soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından puanlar hesaplanmaya başladı. Acaba kaç puan aldım diye merak içinde olan öğrenciler, yanıtlarına göre kendileri puan hesaplaması yapabilecek. Şimdi ise ÖSYM’nin puanları hesaplamasını bekliyor. ÖSYM DGS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Merak içinde bekleniyor.

2020 DGS Soru ve Cevap Anahtarları Yayında

9 Ağustos 2020 tarihinde DGS sınavına giren öğrenciler puanlarını hesaplamak soru ve cevap anahtarına erişim noktalarından ulaşabilir. ÖSYM tarafından cevap anahtarının tamamı açıklanmış bulunuyor. https://ais.osym.gov.tr sitesinden kendi TC ve aday şifreleri ile soru ve cevaplara erişebilecek.

ÖSYM DGS Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

ÖSYM tarafından belirlenen takvim tarihlerine göre DGS sınav sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Bu tarih öncesinde soru ve cevap anahtarını kontrol ederek puan tahmininde bulunabilirsiniz.