Dgs Taban Puanları Ve Dgs Taban Puan Görüntüleme


Dgs Taban Puanları Ve Dgs Taban Puan Görüntüleme

Dgs Taban Puanları Ve Dgs Taban Puan Görüntüleme

ÖSYM tarafından hazırlanan DGS'ye giriş yapan bir çok aday, edindikleri puan ile DGS taban puanları ayrıntılarını karşılaştıracak ve buna göre tercih işlemlerinde bulunacak. DGS taban puanları geride bıraktığımız senelerde yapılan yerleştirmeler esas alınarak gözden geçirilecek. DGS taban puanları 2019-2020 için ÖSYM verileri ile nereden ve nasıl görüntülenebilir? İşte, eğitimlerini 2 senelik bölümlerden 4 senelik bölümlere tamamlamak isteyen öğrenciler için ÖSYM DGS taban puanları bilgisi

Dgs Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

DGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı ile alakalı henüz açıklanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. henüz bir açıklama yapılmadı. 2019 yılında DGS sonuçları 25 Temmuz’da açıklandıktan sonra, tercihlerin alınması 21 Ağustos’ta gerçekleşmişti.

Adaylar; sınav puanlarını öğrenmelerinin ardından, tercih işlemlerini ne zaman ve ne şekilde yapacaklarını ÖSYM'nin internet adresinden öğrenebilirler. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaptıkları sırada, tercih süresi boyunca ÖSYM'nin internet adresinden yayınlanacak olan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekiyor.

Dgs Kontejanları Ve Tercihler

Adaylar, tercih etmek istedikleri Tablo-1’de yer alan lisans programlarının koşul ve açıklamalarını, tercihlerini sonlandırmadan önce dikkatli bir şekilde incelemelidir. Koşulları uygun olmayan programlar tercih edilmemelidir. Koşulları kendine uymadığı hâlde tercih ettiği ve yerleştiği programla ilgili meydana gelebilecek problemlerin sorumluluğu adaya aittir. 

Adaylar, dikey geçiş yapmak için tercih edecekleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır. Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile alakalı programlar arasından, şartları karşılamak şartıyla, Tablo-1’den en çok 30 tercih yapabilecektir. Tercihlerin tümünün kullanılması mecburi değildir.