Hafta Sonu Nüfus Müdürlükleri Kpss Adayları İçin Açık Olacak


Hafta Sonu Nüfus Müdürlükleri Kpss Adayları İçin Açık Olacak

Hafta Sonu Nüfus Müdürlükleri Kpss Adayları İçin Açık Olacak

ÖSYM tarafından yapılacak olan, Kamu Personel Seçme Sınavı Alan Bilgisi oturumlarının gerçekleşeceği 12-13 Eylül tarihlerinde bu sınava girecek adaylara yardımcı olmak için hafta sonu açık tutulması sağlanacak olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin tam listesini yayımladı.

ÖSYM'nin resmi web sitesinden yapılan duyuruda, 12 ve 13 Eylül'de yapılacak olan KPSS Alan Bilgisi oturumlarına girecek adaylar için açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin ayrıntılı listesi açıklandı.

Kpss Sınavı İçin Haftasonu Nüfus Müdürlükleri Açık

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, KPSS’ye girecek olan adaylar arasından T.C kimlik kartını kaybetmiş olan, nüfus cüzdanı bulunmayan ya da nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga gibi özellikler bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumdaki adaylar için sınav yapılacak merkezlerdeki il ya da ilçe nüfus müdürlükleri 12 Eylül tarihinde saat 07.00-14.30, 13 Eylül tarihinde ise saat 07.00-10.00 arasında açık tutulacak.

Sınav günü nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile ÖSYM'nin "https://ais.Osym.Gov.Tr" internet adresinde yer alan ilgili sınavın müracaat bilgilerine T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

Nüfus müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu ya da fotoğraflı, barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecek.

 

Adaylar, Geçici Kimlik Belgeleri İle Sınava Girebilecek 

Geçici Kimlik Belgesi dışında verilen belge, formlar sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu yüzden, nüfus müdürlüğüne başvuru yapan adayın, ilgili sınavın sınava giriş belgesi ve güncel bir fotoğrafının mutlaka yanında olması gerekmektedir. Adaylar, sınav günü açık tutulacak il ya da ilçe nüfus müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere, ÖSYM'nin web sitesinde yer alan listeden ulaşabilecek.