İş Güvenliği Uzmanı KPSS


İş Güvenliği Uzmanı KPSS

İş Güvenliği Uzmanı KPSS

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınav takvimini merak edenler derin bir araştırma içine girdi. 2021 sınav takviminin duyurulmasının ardından iş güvenliği sınavına girmek isteyenler araştırmalar yapmaya başladı. İş güvenliği sınavlarına katılmak isteyen milyonlarca aday sınav tarihi ve sınav başvuru tarihi hakkında bilgi almak istiyor.

ÖSYM tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınavının 2021 yılı içinde 2 defa düzenleneceği hakkında net bilgiye ulaşıldı. ÖSYM’nin resmi sayfasından yapılan açıklamalara baktığımızda bu sınavlar 1. Mayıs ayında 2. İse Aralık ayında düzenlenecek. Peki, 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınavına başvuru ne zaman yapılmaya başlanacak?

İş Güvenliği Sınavı Başvuru Tarihi

ÖSYM tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınavı 9 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek. Bu sınava katılmak isteyenler 24 ile 34 Mart tarihleri arasında başvurularını ÖSYM üzerinden gerçekleştirebilecek. 9 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek olan sınavın sonuçları ise 3 Haziran 2021 tarihinde açıklanacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınavının 2.si ise 12 Aralık 2021 tarihinde düzenlenecek. Bu sınava katılmak isteyenler ise 22 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında başvurularını ÖSYM resmi sayfasından gerçekleştirecek. 12 Aralık 2021tarihinde düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği sınavının sonuçları ise 6 Ocak 2021 tarihinde yine ÖSYM sayfasından açıklanacak.