KPSS 2022 Sınav Giriş Belgesi


KPSS 2022 Sınav Giriş Belgesi

KPSS 2022 Sınav Giriş Belgesi

KPSS giriş belgesi nasıl alınır? ÖSYM AİS ekranı sorgulama nereden yapılır? KPSS sınavına girmek isteyen adaylar için giriş yerleri açıklandı. KPSS sınavına girmek için sınav giriş yerleri ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklandı.

KPSS giriş belgesi nereden alırım? KPSS sınavına nerede gireceğim sorularının yanıtı belli oldu. Sınava girmek isteyen herkes ÖSYM’nin düzenlediği AİS sistemi üzerinden nerede gireceklerini öğrenebilecek. Buradan sınav giriş yerlerini öğrenebileceği gibi yazıcıdan çıktı alarak girecekleri gün için hazırlık yapabilir.

KPSS Sınav Giriş Belgesi

KPSS sınav yelerini öğrenmek için araştırmalara büyük bir hız verildi. KPSS Lisans başvurularını yapan adaylar için giriş yerleri ÖSYM’nin sayfasından giriş yaparak ya da https://ais.osym.gov.tr adresini tıklayarak T.C kimlik numarası ve aday şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

KPSS Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

KPSS sınavı 31 Temmuz 2022 tarihinde Saat:10.00 gerçekleştirilecek olan 2022- KPSS Lisans (Genel Yetenek – Genel Kültür ) oturumu ve Eğitim Billimleri oturumuna katılacak olan adaylar için sınav giriş yerleri salonları atanma işlemleri tamamlandı. Öğrenmek için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.