KPSS Başvuru Nasıl Yapılır?


KPSS Başvuru Nasıl Yapılır?

KPSS Başvuru Nasıl Yapılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek isteyenler başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyordu ki takvim açıklandı. 2021 KPSS sınav başvuruları başladı mı? KPSS sınav başvurusu nasıl yapılacak? KPSS sınavına girmek için başvuru ne zaman başlayacak? Başvurular nasıl yapılacak?

2021 KPSS Başvuru Nasıl Yapılacak?

2021 KPSS başvuru tarihinin yaklaşması üzerine KPSS sınavına girmek isteyenleri büyük bir telaş aldı. 28 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS sınavı için başvurular alınmaya başlanacak. KPSS sınav oturumlarına girmek isteyen adaylar için de başvuruların nasıl yapılacağı merakı sardı. 14 Haziranda sona erecek olan sınav başvurular için geç kalmak istemiyorsanız sizde başvuru tarihini kaçırmamalısınız.

2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuruları 28 Mayıs tarihinden 14 Haziran 2021 tarihine kadar alınacak. Kamu personeli olmak isteyen ve koşullara uygun olan herkes sınava başvuru yapabilecek. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav başvuruları, yine ÖSYM’nin resmi internet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. ÖSYM Aday işlemleri sayfasından gerçekleştirilen sınav başvuruları elektronik ortamdan yapılacak. https://ais.osym.gov.tr sayfasından sizde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalar var. Korona virüs nedeni ile geçtiğimiz yıl sisteme geçirilen HES kodu uygulaması, herkesin HES kodunu almış olması gerekiyor. Sistem başvuru işlemlerini gerçekleştirirken HES kodunu mutlaka istiyor. Sınav başvurusu yapmak isteyenler için henüz sınav giriş ücretleri belli olmadı.