KPSS Başvurusu Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM'den KPSS Başvuru Tarihi Bilgisi


KPSS Başvurusu Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM'den KPSS Başvuru Tarihi Bilgisi

KPSS Başvurusu Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM'den KPSS Başvuru Tarihi Bilgisi

 

KPSS sınavı başvurusu için tarih detayları ÖSYM tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Bu yıl A grubu için gerçekleştirilecek olan KPSS sınavı, öğretmen adaylarını da yakın dereceden ilgilendirecek. Lisans KPSS için başvurular, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden ya da başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleşecek. Sınava katılım sağlamak isteyen milyonlarca adayın merak konusu olan KPSS başvurusu ne zaman sorusu için  ÖSYM'den önemli açıklamalar geldi.

Merakla beklenen KPSS 2021 yılı sınav başvurusu için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada bu yıl sadece lisans mezunlarına yönelik olarak düzenlenecek olan KPSS 2021 sınavı, ne zaman yapılacağının yanı sıra aynı zamanda sınava katılım sağlayabilmek için başvuru tarihleri de büyük bir merakla bekleniyor. İşte, 2021 ÖSYM KPSS takvimi...

2021 KPSS Lisans Takvimi 

2021-KPSS A Grubu Ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturumları 1 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenecek.
2021-KPSS A Grubu ve Ö
ğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 7 Ağustos 2021 ve 8 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak.
ÖABT ise 15 A
ğustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Başvurular Ne Zaman?

 

KPSS sınavı için katılım başvuruları 2021 yılında 28 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak ve 14 Haziran 2021 tarihinde katılım süresi sona erecektir. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden tüm detaylar açıklayıcı bir şekilde paylaşılmaktadır.