Kpss Geç Başvurular Başladı


Kpss Geç Başvurular Başladı

Kpss Geç Başvurular Başladı

Adaylar, müracaatlarını saat 10.00'dan itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ile ya da kişisel olarak ÖSYM'nin https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava müracaatta HES kodu bilgisi alınacağından adayların ,sınava müracaat işlemi yapmadan ya da müracaat için müracaat merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.Saglik.Gov.Tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin detaylı bilgi 2020-KPSS Ön Lisans Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıda belirtilen bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Kpss Önlisans Başvurusu Nasıl Yapılır?

KPSS Önlisans müracaatları ais.ösym.Gov.Tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girildikten sonra yapılabilecek. Sistemde resmi geçerlilik dolmamış olan adaylar bu işlemi gerçekleştirebilir. Sistemde resmi geçerlilik süresi dolan adaylar ise ÖSYM büroları aracılığıyla müracaat işlemlerini yapabilirler.

Kpss Para Yatırma Hangi Bankaya Yapılacak?

Bankalar, hizmet verdikleri şubelerinde veya bu şubelere en fazla 50 metre mesafede olan, para yatırma özelliği bulunan ATM cihazı bulunan şubeler için gişe üzerinden tahsilatı yapmayarak bu şubeye gelen adayı para yatırma özelliği bulunan ATM'lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi sebebiyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurarak kontrol etmelidir.

Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Finansbank, Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç), Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler (KKTC'den başvuracak adaylar dahil), ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç), Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç), Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Ziraat Bankası şubelerinden ve ATM'den ücret yatırılmaz.)

Ayrıca sınav ücreti, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan e-İŞLEMLER menüsündeki "ÖDEMELER" alanından da  kredi kartı veya banka kartı ile de yatırılabilecektir.