KPSS Ön Lisans Başvuru Tarihleri


KPSS Ön Lisans Başvuru Tarihleri

KPSS Ön Lisans Başvuru Tarihleri

ÖSYM tarafından belirlenen KPSS Ön Lisans başvuru tarihleri belli oldu. KPSS sınavına katılarak memur olma hayalleri kuran birçok kişinin merak ettiği Ön Lisans sınav tarihi ÖSYM tarafından açıklandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında yapılan ön lisans düzeyi sınav için başvuru yapmak isteyenler müjde! Tarih ÖSYM tarafından açıklandı. Bir çok memur adayının bir biri ile yarışacağı sınava başvuru yapmak isteyenler 21 Ağustos 2020 tarihinde başvurularını gerçekleştirmeye başlayacak.

KPSS Ön Lisans Başvurusu Ne Zaman

ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre KPSS Ön Lisans sınavına girmek isteyenler 21 Ağustos 2020 tarihinde başvuru yapmaya başlayacak. Son gün ise 2 Eylül 2020 olarak açıklandı. Bu tarihler arasında sınava katılmak isteyenler başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

KPSS Ön Lisans Sınavı Ne Zaman?

KPSS Ön Lisans sınav tarihi ise ÖSYM tarafından 25 Ekim 2020 Pazar günü gerçekleştirileceği duyuruldu.

KPSS Ön Lisans Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Açıklanır?

KPSS Ön Lisans sınavına girdikten sonra soru ve cevap anahtarları bir gün sonra yani 26 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak. Henüz saat olarak kesin bir duyuru yapılmadı.

KPSS Ön Lisans Katılım Ücreti Ne Kadar?

KPSS Ön Lisans sınavına katılacak kişilerin 80 lira yatırması talep ediliyor. Henüz ücret açıklanmasa da 80 lira olması beklenmekte. Kesin ücret başvuru tarihine yakın açıklanacaktır.