KPSS Ön Lisans Sonuçları Ne Zaman?


KPSS Ön Lisans Sonuçları Ne Zaman?

KPSS Ön Lisans Sonuçları Ne Zaman?

25 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavına iki yıllık üniversite öğrencileri katılarak ter dökmüştü. ÖSYM tarafından yürütülen KPSS sınavı sonuçları sınav takvimine göre 26 Kasım 2020 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Büyük bir heyecanla bekleyen kamu personeli adayları 26 Kasım tarihini iple çekmeye başladı.

2 yıla bir gerçekleştirilen sınavda yeterli puanı alan öğrenciler, ÖSYM tarafından KPSS ön lisans sonuçları açıklandıktan sonra, puanlarına göre tercihlerini gerçekleştirmeye başlayacak.

KPSS Sonuçları Nasıl Açıklanacak?

KPSS sınav sonuçlarının 26 Kasım 2020 tarihinde açıklanacağı duyurulması üzerine akıllara merak edilen bir soru geldi. KPSS sınavı nasıl açıklanacak. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav yine ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden açıklanacağı duyuruldu. ÖSYM sayfasında yer alan linkten kişisel verilerinizi girerek sınav sonuçlarına erişebileceksiniz. Tercihler ise yine ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek.

Yani mobil olarak puanınızı öğrenebileceksiniz. Sınav sonuç belgesi veya herhangi bir bilgi artık kağıt olarak basılmayıp, online olarak ÖSYM sayfasından gerçekleştirilmekte.