KPSS Ortaöğretim Başvuru Tarihleri


KPSS Ortaöğretim Başvuru Tarihleri

KPSS Ortaöğretim Başvuru Tarihleri

2020 yılı KPSS Ortaöğretim için hazırlanan adaylar, bir süredir KPSS Ortaöğretim başvuru tarihleri merak ediyor. Beklenen açıklama, Corona virüs salgını nedeniyle sınav takviminde güncelleme yapan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geldi. KPSS Ortaöğretim için hazırlanan adayların, sınav başvuru tarihleri belli oldu.

Yurt genelinde 22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan KPSS Ortaöğretim için adaylar Eylül ayında başvurularını gerçekleştirebilecek. 16 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olan başvuru süreci, 30 Eylül 2020 saat 23.59’a kadar devam edecek.

Kamu Personeli Seçme Sınavı için lise düzeyinden katılmak isteyen adaylar, başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C kimlik no ve şifresi ile sınav başvurularını gerçekleştirebilecek. 120 sorudan oluşan ve toplam 130 dakika sürecek olan KPSS Ortaöğretim başvuruları esnasında Corona Virüs önlemleri kapsamında adayların başvuru öncesinde HES kodu alması da zorunlu tutuldu.

Hayat Eve Sığar uygulaması ve web sitesi üzerinden adaylar kendilerine ait olan HES koduna kısa sürede ulaşabilecek.

KPSS Ortaöğretim Geç Başvuru Tarihleri

16 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan KPSS Ortaöğretim başvurularının yanı sıra aynı zamanda geç başvuru tarihleri ise 8 – 9 Ekim 2020 tarihi olarak açıklandı. Adaylar, sınav ücretlerini başvuru esnasında kredi kartı veya banka kartı ile anlaşmalı bankalardan rahatlıkla ödeyebilecek.

KPSS başvuru ücreti ise bu yıl 80 TL olarak açıklandı.