KPSS Saat Kaçta?


KPSS Saat Kaçta?

KPSS Saat Kaçta?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yarın (6 Eylül 2020 Pazar günü) düzenlenecek. Kişilerin hayatlarında önemli bir rol oynayan KPSS için hazırlanan adayların sınava girerken unutmamaları gereken detaylar büyük önem taşımaktadır.

KPSS 2020 için kısa bir süre kala adayların heyecanı da giderek artıyor. Uzmanlar bu yıl KPSS’ye girecek olan adaylara özellikle nüfus cüzdanları ve sınav giriş belgelerini unutmamaları konusunda uyarıyor. 6 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecek olan KPSS, saat 10.00’da başlayacak. Adayların sınav saati öncesinde sınav giriş merkezi bahçesinde olmaları da unutulmamalı.

Saat 10.00 itibariyle sınav salonlarına girişe izin verilmeyecek. Lisans Eğitim Bilimleri oturumuna katılacak olan adaylar ise saat 14.30 sonrasında salona giremeyecek.

KPSS Sınav Giriş Belgesi

6 Eylül 2020 Pazar günü KPSS’ye katılacak olan adaylar, sınav giriş belgelerine ais.osym.gov.tr sayfasından erişim sağlayabilecek. Sınav giriş belgesi üzerinde fotoğrafın güncel olmasına dikkat etmeyi unutmayın. Öte yandan sınav giriş belgesinin çıktısını adaylar siyah beyaz veya renkli şekilde alabilecek. Belgenin hem ön hem arka yüzünde herhangi bir işaret veya yazı olmaması da uyulması gereken kurallar arasında yer almaktadır.