Kpss Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! KPSS 2020 ÖABT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama


Kpss Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! KPSS 2020 ÖABT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

Kpss Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! KPSS 2020 ÖABT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

KPSS sınav giriş yerleri ile alakalı son dakika açıklama yapıldı. Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 6 Eylül’de yapılmıştı. Bunun ardından gözler, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne (ÖABT) çevrildi. 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin uygulaması, 20 Eylül 2020 tarihinde uygulaması yapılacak. ÖABT’ye katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmasının ardından erişime açıldı.  

Kpss Öabt Sınav Giriş Yerleri

KPSS ÖABT sınav giriş yerleri ile alakalı ÖSYM tarafından açıklaması yapıldı ve giriş belgesi erişime açıldı. KPSS lisans müracaatlarını yapan adaylar kılavuz içerisinde belirtilen tarihlerde oturumlara giriyorlar. Öğretmen olmayı isteyen adayların ÖABT’ye de girmeleri gerekmektedir.   

Kpss Sınav Yerleri Açıklandı 

2020-KPSS ÖABT’ye katılım gösterecek olan adayların, sınava girecek oldukları bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlanmasının ardından  adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini almak zorundadır. Bunun için, ÖSYM’nin https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresinden 10 Eylül 2020 tarihinde saat 14.20'den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bu işlemleri yapabilmektedir.

Öabt Ne Zaman Yapılacak? 

ÖABT 20 Eylül 2020’de saat: 10.15’te başlayacak. ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı sınavı da saat 14.45’te yapılacak.

Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adaylar, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı şekilde Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmak zorundadır.