KPSS Sonuçları Açıklandı Mı?


KPSS Sonuçları Açıklandı Mı?

KPSS Sonuçları Açıklandı Mı?

ÖSYM tarafından belirlenen sınav tarihlerinde gerçekleştirilen sınavların sonuçları merak ediliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavının tüm oturumları tamamlanmış bulunurken şimdi sıra son yapılan KPSS A grubu ve Öğretmenlik sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Merak içinde bekleyen öğretmen adayları sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor.

Eylül ayının 2. Haftasına girmiş bulunuyoruz. Meraklı gözler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. KPSS A grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. Saatler kala ÖSYM’nin yapacağı açıklama merak ediliyor. ÖSYM sürpriz yaparak sınav sonuçlarını erken açıklar mı sorusu ise meraklı gözlerin soruları arasında.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Net puanını öğrenmek isteyen öğretmen adayları ve A grubu sınava girenler meraklı bir bekleyiş içinde. ÖSYM’nin verdiği tarih ise 16 Eylül 2021 olarak belirtildi. Yine de erken açıklar mı ümidi ile sınava girenler her gün ÖSYM’den açıklama bekliyor.

Sınav Sonuçları Nasıl Duyurulur?

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile ya da belirtilen tarihte sınava giren kişiler TC kimlik numarası ve öğrenci şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesinden ya da mobil uygulamadan tıklayarak öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Sınav sonuçları öğrencilerin evlerine gönderilmeyecek veya basılmayacaktır. Sonuç bilgilerinde ise KPSS puanı net doğru ve yanlış soruların sayıları yazacak. Sonuçlar ÖSYM AİS ekranı üzerinden görüntülenecektir. Sizde 16 Eylül tarihinde sınav sonuçlarını bu şekilde öğrenebilirsiniz.