KPSS Soruları ve Cevapları 2020


KPSS Soruları ve Cevapları 2020

KPSS Soruları ve Cevapları 2020

KPSS Alan Bilgisi oturumu ve Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti. Ardından KPSS lisans temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı da yayımlandı. İşte karşısınızda 2020 KPSS lisans soruları ve cevapları...

2020 Lisans KPSS Soruları Ve Cevap Anahtarı

Sınava giren adaylar büyük bir merakla KPSS lisans soruları ve cevap anahtarlarını beklemeye başlamıştı. KPSS temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının açılması ile bu bekleyiş sonra erdi. Sınava girenler adaylar şimdi KPSS lisans genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi soruları ve cevaplarını nasıl görecekleri araştırıyorlar.

KPSS Lisans Oturumları 2020 Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları  

ÖSYM tarafından yapılan  duyuruda; 

06 Eylül 2020 tarihinde ÖSYM tarafındanuygulanmış olan 2020 yılı KPSS Lisans  Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları ile alakalı olarak Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’luk kısımları,  ÖSYM sitesinde verilmiş olan bağlantı linkleri üzerinden yayımlandığı belirtildi.

Sınav için başvuru yapan adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 14 Eylül 2020 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresinden Adaylar, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, yayımlanmış olan soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olması sebebiyle ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilerek, ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı vurgulandı.