Ortaöğretim Ve Önlisans KPSS Başvuruları Başladı Mı?


Ortaöğretim Ve Önlisans KPSS Başvuruları Başladı Mı?

Ortaöğretim Ve Önlisans KPSS Başvuruları Başladı Mı?

Memur olmak isteyen tüm adaylar uzun süredir büyük bir gayret ile 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’na hazırlandı. Bu sebeple KPSS ön lisanslılar ve orta öğretimliler başvuru tarihlerine geri sayım yapmaya başladı.

Her KPSS adayının bildiği üzere önlisans ve ortaöğretim mezunları 2 yıl da bir sınava girmektedir. Bu bekleyişten sonra sınava girecek olan adaylar bu nedenle de heyecan ve sabırsızca sınava başvuru yapacakları günü beklemektedir.

KPSS lisans başvuruları geride kaldı ve bu başvuruyu tamamlayan adaylar bu hafta sonunda lisans mezunları için hazırlanan sınava girecekler. Hemen ardından 2 yıldır Ortaöğretim ve önlisans KPSS başvuruları ne zaman diye bekleyenlerin müracaatları başlayacaktır.

Ortaöğretim Ve Önlisans Başvuruları Başladı Mı?

Aylardır KPSS sınavını bekleyen Adaylar, Ortaöğretim ve önlisans başvuruları başladı mı? sorusunun cevabını arıyor. Diğer yandan ise KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları henüz başlamadı. Durum hala böyle iken sabırsızlıkla beklenen 2022 KPSS ön lisans ile ortaöğretim sınavı ve başvuru tarihleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

ÖSYM tarafından resmi olarak yayınlanan 2022 sınav takvimde yazan bilgilere göre;

  • KPSS lisans sınavları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacaktır. Genel yetenek-genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi ise 31 Temmuz'da yapılacaktır. Toplam soru 120 soru olacak ve toplam sınav süresi 130 dakika olacaktır.
  • KPSS Ön lisans başvuruları, 3 Ağustos'ta başlayacak ve 15 Ağustos tarihinde son bulacaktır. Sınav tarihi ise 2 Ekim'dir.
  • KPSS Alan bilgisi sınavı da 6 Ağustos - 7 Ağustos'ta yapılacaktır.
  • KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı 14 Ağustos tarihinde düzenlenecektir.
  • KPSS ön lisans oturumu da 2 Ekim'de yapılacak.
  • KPSS ortaöğretim oturumundaki sınavda 6 Kasım'da gerçekleştirilecektir.
  • KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı 27 Kasım'da yapılacaktır.

KPSS başvuru ve tarihleri yukarıda açıklanmıştır. Ancak sınava girecek adayların yaptıkları başvurularda sınav ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir. Başvuru yapan ama sınav ücretini ödemeyen adaylar Kpss başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.  Başvurusu değerlendirmeye alınanlar adaylar, sınav giriş belgelerinde yer alan güncel resimleri ile sınava kabul edileceklerdir.