SPK Kursu


SPK Kursu

SPK Kursu

Üst düzey yönetici olarak ya da banka ve borsa işlemlerinde faaliyet gösteren kurumlarda görev almak için SPK sınavına katılım sağlamak ve bu sınavdan başarılı sonuç alarak SPK lisansına sahip olmak zorunlu tutulmaktadır. SPK kursu SPK sınavının düzeylerine göre eğitim vererek sınava hazırlanma konusunda sizlere katkı sağlar ve deneme sınavları ile seviyenizi ölçerek size özel eğitim planları oluşturur. Uzman kariyer sizi sınava hazırlarken aynı zamanda SPK lisanları ve bu lisansların düzeyleri ile ilgili de sizleri bilgilendirerek daha bilinçli olmanızı sağlar ve tercih konusunda da daha üst düzey yönetimlerde çalışmanız için sizleri yönlendirerek hazırlar.

SPK Sınavına Katılım

SPK sınavına katılım sağlamak için en az lise mezunu olmak zorunludur. Lise eğitimini tamamlamayan kişiler SPK sınavına katılım sağlayamaz. Bunun yanı sıra lisans ya da ön lisans mezunu olan kişiler de SPK sınavına katılım sağlayabilmektedir. SPK sınavına katılarak lisans almak isteyen kişiler daha önce hiçbir kurumda çalışmamış olsa dahi bu sınava giriş yapabilmektedir. Önemli olan daha önce bir kurumda çalışmış olmak değil, sınavı başarılı bir şekilde tamamlayarak lisans sahibi olmaktır. Uzman kariyer SPK kursları eğitim verirken sizi SPK lisans düzeyine göre gruplandırılmış özel eğitim kadrosu ile sınava hazırlamakta ve detaylı konu anlatımları ile size kaliteli eğitim sunmaktadır.

SPK Lisans Çeşitleri

SPK lisans çeşitleri kendi arasında farklı gruplara ayrılmaktadır. Her düzey belli bir çalışma alanı için geçerlidir. Eğer sadece kurumda bir çalışan olmak istiyorsanız düzey 1 lisansı sizin için yeterli olacaktır ancak daha üst konumda çalışmak ve hatta yöneticiliğe kadar ilerlemek istiyorsanız düzey 2 ve düzey 3 lisansına da sahip olmanız zorunlu tutulmaktadır. SPK lisans çeşitleri ise şu şekilde gruplandırılmaktadır;

– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı
– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 Lisansı
– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı
– Türev Araçlar Lisansı
– Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı
– Kredi Derecelendirme Lisansı
– Gayrimenkul Değerleme Lisansı
– Konut Değerleme Lisansı

SPK kursları yukarıda belirtilen düzeyler konusunda sizleri detaylı olarak bilgilendirerek çalışmak istediğiniz konum ve kuruluşa göre sizleri daha iyi yönlendirmekte ve hazırlamaktadır. Bu sebepten dolayı SPK kurslarından eğitim almak sizin yararınıza olacaktır.