YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YDS Sonuçlarını öğrenmek isteyenler için bekleyiş henüz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye tespit sınavına katılım sağlayanlar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2021 YDS ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen YDS sınavı için takvim belli oldu. YDS sınavı ne zaman açıklanacak?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girenler heyecan içinde beklerken araştırmalar devam ediyor. ÖSYM tarafından YDS sınavının açıklanacağı tarih belli oldu. Sınav takviminde de belirtilen tarih ne zaman? YDS sınavına katılan adayların doğru cevap sayıları 100 üzerinden hesaplanarak YDS sonuçları hesaplanacak. 2021 YDS sonuçları hakkında ÖSYM ne diyor? Sınav takvimine göre YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınava giren adaylar 10 gün süre ile sınavda çıkan soru ve cevapların tamamına erişebilecek. Buradan kendi doğru şıklarınıza göre YDS sonuçlarına göz atabilirsiniz. ÖSYM’nin resmi internet sayfasından kişisel bilgilerinizi girerek erişim sağlayabilirsiniz.

YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YDS sonuçları ÖSYM’nin sınav takviminde de belirttiği gibi 11 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM’nin sayfası üzerinden açıklanacak.

Adaylar TC kimlik numarası ve öğrenci şifrelerini kullanarak YDS 2021 sonuçlarını ÖSYM’nin sayfasından öğrenebilir.