Online ALES Kursu


Online ALES Kursu

Online ALES Kursu

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, yüksek lisans eğitimine başvuracak kişilerin, doktora başvurularına yapanların ve eğitim görevlisi, uzman çevirici, okutman, araştırma görevlisi gibi akademik personel kadrosuna girmek isteyen kişilerin başarı ile geçmesi gereken bir sınavdır. Yükseköğretim kurumlarına akademik kadroya atanmak için ALES puanının 100 üzerinden 70 olması şarttır. Sınav sonucu iyi bir puana sahip olmak büyük avantaj sağlar. Üniversitelerde tezli yüksek lisans başvurularında en az %50’lik kısım ALES sonucu puandan temin edilir. Üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermekle birlikte bazıları sadece sınav puanına bakarken bazıları diploma notu ve mülakat sonuçlarını da bu sürece dahil ederler. Doktora programları ya da yeterlilik programlarına başvuru yapacak kişilerin de en az 80 puan alması gereklidir. Bu duruma göre online ales kursları eğitim alıp istenilen alt sınırı sağlamak için oldukça ideal platform oluşturur.

Online ALES Kursu Gerekli Mİ?

Bilindiği üzere YÖK ALES sisteminde köklü bir değişikliğe gitti. Sınav soruları azaltıldı ve soru başına geçen süre artırıldı. Ayrıca eşit ağırlık puanları tamamen eşit hale getirildi ve sınav içeriği hakkında yeni düzenlemeler yapıldı. En önemlisi de ALES puanı geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı. Bu da sağlam bir çalışma sonucu 5 yıl geçerli olacak bir puana sahip olmak anlamına geliyor. Bu yüzden kesinlikle uzaktan ales kursları gerekli ve kolaylık sağlayıcı bir duruma ulaştı.

Yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler, sınavlarına ait olan geçerlilik süresi sona erdiğinde, daha sonra doktora programına başvuru yapabilmek için zamanlarını akademik çalışmalardan çok ALES için harcamak zorunda kalıyorlar. Bu durum da her iki alanda eksikliğe ve başarısızlığı yol açabiliyor. Bu yüzden online ales kursları bu noktada yardıma yetişerek, bilinçli olan herkesi eksiklerden kurtarıp çalışmalarını verimli düzeye ulaştırıyor.

Online ALES Kursları İçerik Yeterli Mi?

Yapılan düzenlemelere göre test/bölüm sayısı yarıya indirilmiş, sayısal ve sözel olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Ayrıca bölümlerin içeriği değiştirilmiş ve biraz da sözel akıl yürütme becerileri ölçmek amaçlanmıştır. Uzaktan ales kursları bu noktada ön plana çıkar. YÖK’ün sınav sistemini değiştirip güncellemesi online ales kurslarına yansımıştır ve kurslar sistemin güncel haline göre program oluşturup eğitim verirler. Bu da kurs öğrencileri için paha biçilemez bir fırsata dönüşmüştür.

Çalışan ya da eğitimine devam eden kişiler ALES sınavına hazırlanmakta boş zaman bulamayabilir ya da başvuracağı kaynakların yetersiz olması sonucu verimsiz bir çalışma elde edebilir. Online ales kursu fiyatı ile bu noktada yardıma koşar. Kurs içeriği ve kaynağı sayesinde diğer platformlara göre daha ucuz bir fiyat ile ortaya çıkar. Ayrıca eğitim içeriği ve çalışma programları ile de öğrencilere istediği zaman sınava çalışma fırsatı tanır.

Boş zamanı gece ya da sabah erken vakitte olan kişiler online kurs ile istediği zaman platforma girerek canlı ders ya da kayıtlarını izleyebilir, istediği bölümün eğitim içeriğine ulaşabilir ve sistemde yapılan güncellemelere de kolay bir şekilde ulaşabilir. Kısacası online ales kursu fiyatı oldukça düşük olduğu gibi, öğrencilerin ders notlarını her zaman ellerinin altında tutmasını ve kolayca ulaşmasını sağlar. Bu sayede isteyen herkes gece ya da gündüz fark etmeksizin bölüm notlarına, ünite özetlerine, canlı derslere ya da canlı ders kayıtlarına ulaşıp verimli bir çalışma sonucu sınavda istediği puana ulaşarak başarıya ulaşır. Ayrıca online ales kursu platformuna sınavlar ve denemeler dahildir. Konu ya da bölüm çalışmasını bitiren herkes soruları çözerek kendini test edip eksiklerini görebilir.