KPSS 2023 Tercihleri Başladı!

KPSS 2023 Tercihleri Başladı!

KPSS 2023 Tercihleri Başladı!

ÖSYM 2023 KPSS/1 tercih kılavuzunun açılmasını bekleyenlere müjde! KPSS/1 tercih kılavuzu ÖSYM’nin resmi internet sayfasında açıldı. Kamu kuruluşlarında görev yapmak isteyen milyonlarca aday KPSS sınavında ter dökmüştü. Merak içinde Tercih kılavuzunun açılmasını bekleyen adaylara ÖSYM’den haber geldi! Bazı kamu ve kurumlara yerleşmek isteyen adaylar ‘’Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik’’ hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.  Sınava katılan adaylar, KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı konusunda bilgi almak istiyordu. 2023 KPSS tercihleri ne zaman? Nasıl yapılır? İşte, KPSS 2023 tercih kılavuzu…

KPSS/1 2023 tercih kılavuzu yayımlandı. KPSS/1 2023 Bazı kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonlarına uygun 1. Yerleştirme süresi ÖSYM tarafından belirtilmektedir. Takvime göre tercihlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

KPSS Tercihleri Ne Zaman?

Bazı Kamu ve Kuruluşların kadrosuna ve pozisyonuna dahil olabilmek için ‘’ Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’’ hükümleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yerleştirmeler gerçekleştirilecektir. Bunun için KPSS sınavında belirli geçerli ir puan almak gerekiyor. Adaylar, KPSS/1 2023 tercih kılavuzuna ÖSYM’nin resmi internet sayfasından ulaşabilecekler.

 

KPSS Aday Tercihleri

Aday tercihleri 6 ile 13 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri 6 temmuz 2023 tarihinde saat: 10.00’da başlayarak, 13 Temmuz 2023 tarihinde saat: 23.59’da sona erecek. Bu tarihler arasında puanınıza göre tercihlerinizi gerçekleştirmek için ÖSYM’nin resmi internet sayfasına giriş yaparak TC. Kimlik numaranız ve şifreniz ile tercih işlemlerine girebilirsiniz.